Afyonkarahisar’da, babasını annesiyle birlikte silahla vurarak ekmek tandırında yaktığı iddiası ile yargılanan 17 yaşındaki genç kız; aldığı ceza ve cezaevinde yattığı süre dikkate alınarak tahliye olurken, annesi de 16 yıl hapis cezası aldı.

Olay 12 Ocak 2019 tarihinde, Sultandağı ilçesinde meydana gelmişti. Abdullah Gazi Akbıyık’ın öldürülmesi olayı ile ilgili tutuklu olarak yargılanan anne ve kızının duruşmasına, Bolvadin Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme, annesine şiddet uygulayan babasını silahla öldüren ve annesiyle birlikte ekmek tandırında yaktığı iddia edilen 17 yaşındaki Gizem A.’yı 2 yıl 9 ay, anne Kıymet A.’yı ise 16 yıl hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme, Gizem A.’nın cezaevinde yattığı süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

Kıymet A., birlikte yaşadığı dini nikahlı eşi Abdullah Gazi Akbıyık için kayıp ihbarında bulunmuş, sonrasında özel bir televizyon programına katılmış ve cinayeti üstlenmişti. Daha sonra 17 yaşındaki kızı Gizem A. babasını kendisinin öldürdüğünü ve annesiyle birlikte ekmek tandırında yaktıklarını itiraf etmişti. (İHA)