Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., olası teknik arızaların en aza indirgenerek kaliteli ve kesintisiz enerji sağlanması amacıyla kış mevsimi öncesi bakım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; mevcut yasal düzenlemeler gereği enerji altında çalışmanın mümkün olmadığı hatırlatılarak, Akşehir’de bulunan 78 trafo binasının temizlik ve teknik bakımlarının yapılabilmesi doğrultusunda planlı kesintilere ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Söz konusu kesintiler planlanırken, abonelerin en az şekilde etkilenmesine özen gösterildiği ve bildirimli kesintilerin 48 saat öncesinden SMS yoluyla tüketicilere duyurulduğu vurgulandı.

Açıklamada, SMS hizmetinden tüm abonelerin faydalanabilmeleri için abone bilgilerini güncellemeleri gerektiğinin altını çizen MEDAŞ yetkilileri; “Müşterilerimiz işletmemize gelmeden de 186 Çağrı Merkezimizden veya www.meramedas.com.tr adresinden bilgilerini kolaylıkla güncelleyebilir, bölgede yapılan planlı kesintilere yine internet adresimizden, Çağrı Merkezimizden ve MEDAŞ Mobil uygulama üzerinden erişebilirler” ifadelerine yer verdiler.