2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve Nasreddin Hoca İlkokulunda düzenlenen İlköğretim Haftası kutlama töreninin ardından ilk ders zilinin çalınmasıyla başladı.

İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde, Adliye Önü Tören Alanında bulunan Atatürk Anıtı’na Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunuldu. Nasreddin Hoca İlkokulunda düzenlenen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu; eğitim ve öğretimin ülkemizin geleceğinin inşasındaki önemine değinerek, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının tüm öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Öğrenciler tarafından şiirler okunması ve gösteriler sunulmasının ardından; 4.sınıflardan bir öğrenci, okula yeni başlayan tüm 1.sınıf öğrencilerini temsilen bir öğrenciye çiçek verdi. Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın ilk ders zilini çalmasıyla Akşehir’de de yeni eğitim öğretim yılı başlamış oldu.

İlköğretim Haftası kutlama törenine; Başkan Akkaya’nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, protokol üyeleri ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.