PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Onkoloji Merkezi, Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Utku Dönem Dilli ile hasta kabulüne devam ediyor.

Dr. Utku Dönem Dilli; PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde onkoloji hastalarının tedavi süreçlerinde, kendisi ve bütün branşlardaki uzman hekimlerle birlikte koordineli bir çalışma yürütüldüğünü ve tedavi süreçlerinde en güncel tedavi metotlarının uygulandığını belirtti. Merkezde, onkoloji hastalarının tedavilerinde son yıllarda öne çıkan kişiye özel tedavi yöntemlerinin de başarıyla uygulandığını vurgulayan Dr. Dilli; hastaların tedavi süreçlerinde, hastane bünyesinde bulunan uluslararası standartlardaki tomografi, MR, sintigrafi, ultrasonografi, dijital spektral mamografi gibi ileri teknoloji ürünü cihazların kullanıldığını söyledi.

“Kanser Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır”

Kanserin günümüzde tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu dile getiren Dr. Utku Dönem Dilli; onkoloji hastalarının tedavilerinin olumlu yönde ilerlemesi açısından öncelikle moral ve motivasyonlarının yüksek olması gerektiğini ve PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde tedavi gören onkoloji hastalarına bu konuda her türlü desteği sunduklarını dile getirdi. Dr. Dilli, onkoloji hastalarının sosyal aktivitelerini ve yaşam standartlarını kaliteli bir şekilde devam ettirebilmelerinin tedavi başarısı açısından kendileri ve ailelerinin yanı sıra hekimler için de oldukça önemli bir unsur olduğunu ifade etti.

‘’Muayene Ücreti Yok’’

Onkoloji hastalarının tedavisinde sürecin olması nedeniyle hasta ve hasta yakınlarının maddi anlamda da bir takım zorluklarla karşılaşabildiklerini hatırlatan Dr. Utku Dönem Dilli, PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde onkoloji hastalarının muayene, tetkik ve tedavi işlemlerinin tamamen ücretsiz olarak yapıldığının altını çizdi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Utku Dönem Dilli; iç hastalıkları uzmanlığı eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda, onkoloji uzmanlığı eğitimini ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Medikal Onkoloji Bölümü’nde tamamladı. Uzun bir süre Uşak Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmasının ardından yaklaşık 3 ay önce PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde hasta kabulüne başlayan ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği üyesi olan Dr. Utku Dönem Dilli, İnterdisipliner Onkoloji Derneği Uşak Bölge Sorumluluğu görevini de sürdürüyor.