Atatürk’ün Büyük Taarruz öncesi savaş planlarını görüşebilmek ve komutanları bir araya toplayabilmek amacıyla Batı Cephesi Karargahı olan Akşehir’de düzenlediği tarihi futbol maçı yeniden canlandırıldı. Onur Günü’nün son etkinliği ise Grup Sondurock Konseri oldu.

Akşehir Onur Günü etkinlikleri kapsamında Nasreddin Hoca Stadyumu’nda düzenlenen dostluk maçında, Akşehirli Veteranlar ile Akşehir Garnizon Komutanlığı takımı karşı karşıya geldi. Maçı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Garnizon Komutan Vekili Binbaşı Hüseyin Karamanoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’in yanı sıra çok sayıda vatandaş izledi. Dostluk maçı 1-1 berabere sonuçlandı.

Maç sonunda takım kaptanlarına Belediye Başkanı Akkaya, Garnizon Komutanı Vekili Binbaşı Karamanoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Çardakoğlu tarafından kupaları takdim edildi.

Grup Sondurock Konseri

Akşehir’deki Onur Günü etkinlikleri kapsamında son program ise Grup Sondurock konseri oldu. Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde grup üyeleri, nostaljik ve güncel şarkıları müzikseverler için seslendirdiler.
Konser sonunda Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, grup solisti Erkan Sandık’a bir plaket takdim etti.