Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, yükseköğrenim kurumlarında kayıtların başlaması münasebetiyle; ilçe genelindeki fakülte-yüksekokul idarecileri ve resmi-özel yurt temsilcileri ile Akşehir Belediyesi Takkasızlar Konağı’nda bir araya geldi.

Akşehir’deki yüksekokul ve fakültelerle ilgili sorunların masaya yatırıldığı istişare toplantısında, bu fakültelere daha fazla öğrenci kazandırılması ve sorunların çözümüne dair yapılması gereken çalışmalar konuşuldu. Öğrencilerin Akşehir’de rahat ve huzurlu bir şekilde barınması önceliğinin altının çizildiği toplantıda, özel yurt ve pansiyon işletmecileri de fikirlerini ilettiler. Akşehir’de artık bir Nasreddin Hoca Üniversitesinin kurulmasının gerekliliği konusunda hemfikir olunurken, Akşehir’in bu kazanımı için devlet, resmi ve özel kuruluşlar ile işbirliği yapılması konuları görüşüldü.

Belediye Başkanı Salih Akkaya; fakülte ve yüksekokul binalarında tadilat ve gerekli malzemeler konusunda belediye olarak üzerlerine düşenleri yapacaklarını belirterek, Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi konusunda gerekli alt yapının tamamlanması için çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini söyledi.

Toplantıya, Başkan Akkaya’nın yanı sıra; Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akbulut, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan, Akşehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şahin, Yunak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Öztaş, Akşehir Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Soykan Uysal, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sekreteri Muhammed Altunyaldız, Akşehir Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Habib Özdemir, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Özden Gülal, Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Sekreteri Mehmet Fatih Oransoy, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Akşehir Kız Yurdu Müdürü Hatice Sezgin Camcı ile özel yurt ve pansiyon temsilcileri katıldı.