Ilgın’da başlayan ve 7 takımın katıldığı voleybol turnuvasında sembolik olarak takımlarda yer alan Ilgın Kaymakamı Y. Fatih Kadiroğlu ve Belediye Başkanı Yalçın Ertaş da beşer dakika sahada kalarak voleybol oynadılar.

Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Oda Başkanları, Ilgın Doğa Severler Kulübü, davetliler ve vatandaşların katıldığı açılışta konuşan Kaymakam Kadiroğlu; teknolojinin ilerlemesi ile artan obezite, şeker, tansiyon gibi hastalıkları önlemek adına, özellikle gençlerin spor yapmasını istediklerini vurguladı.

Bu yıl 8.’si düzenlenen turnuvada 7 takımın 15 maç yapacağını belirten Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş da; “Spor sayesinde gençlerimiz arasında birliği, beraberliği, paylaşmayı, beraber sevinip beraber üzülmeyi ve en önemlisi de ekip ruhunu geliştirmek istiyoruz. Bu amaçla Ilgın Belediye Spor bünyesinde değişik branşlar açarak daha çok gencimizi sporla buluşturacağız. Diğer yandan stadyumda da gerekli düzenlemeleri yaparak 7’den 70’e bütün Ilgın’ın spor yapmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Ertaş’ın vuruşuyla başlayan Turnuvada, Kadiroğlu ve Ertaş da sembolik olarak beşer dakika sahada kalıp voleybol oynadılar.