Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Teakwando’da Türkiye 3’ncüsü olan Mahmut Can Karaman ve 7. Uluslararası Fetih Kupası’nda Dünya 2’ncisi olan Akşehir Selçuklu Spor’un Okçusu Şahika Tetik ile Hacı Sıdıka Baysal Fen Lisesinden mezun olan ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanan Türkiye 788.’si ve Akşehir 1.’si Cengizhan Başeğmez’e başarılarından dolayı altın takdim etti.

Başkan Akkaya yaptığı konuşmada; “Bugün Akşehir’imizin Şampiyonlarıyla birlikteyiz. Aramızda Sivas’ta yapılan Teakwando Şampiyonasında Türkiye 3’üncüsü olan Mahmut Can Karaman sporcumuz var, Mahmut Can maşallah hiç bırakmıyor. Ama bir birincilik eksiği var, onu da telafi edecektir. Sporcumuza bundan sonraki karşılaşmalarda başarılarının devamını diliyorum. Üniversite sınavlarında 533 Puanla Türkiye 788.’si ve Akşehir 1.’si olan Cengizhan Başeğmez İstanbul Cerrah Paşa Tıp Fakültesini kazandı. Akşehir Hacı Sıdıka Baysal Fen Lisemizden mezun olan kardeşimiz Akşehir’imize bir gurur yaşatmıştır. Tahsil hayatında başarılar diliyor, bu derecelerinin üniversite bitiminden sonra da yani TUS sınavlarında ve yine doktorluk dönemlerinde devam etmesini temenni ediyorum. Ayrıca 7. Uluslararası Fetih Kupası’nda Dünya 2’ncisi olan Akşehir Selçuklu Spor’un Okçusu Şahika Tetik kardeşimizi de kutluyorum. Nasreddin Hocamızın şehri Akşehir’imizi gururlandıran dünya derecelerine biz zaten alıştık. Kızımıza bundan sonraki yarışmalarında daha da üstün başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Akşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Varol Türkoğlu ve dereceye giren sporcu ve öğrencilerin ailelerinin katıldığı program, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.