Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen kaçak kazı operasyonunda, içerisine aydınlatma tesisatı çekilmiş 60 metre uzunluğunda tünel ortaya çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre; Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, uzun süren teknik ve fiziki takip sonrasında Ulupınar Mahallesi Karatepe Mevkiinde kaçak kazı yapıldığını tespit ettiler. Geçtiğimiz Cuma günü saat 20:30 sıralarında yapılan operasyonda; yerin altına doğru yaklaşık 60 metre devam eden ve içerisine aydınlatma tesisatı çekilmiş olan tünelde izinsiz kazı yapan R. S. (47), M. T. (47), G. Ö. (38) ve R. H (40) isimli şahıslar, muhtelif kazı malzemeleri ile birlikte suçüstü yakalandılar. İzinsiz kazı olayına karışan ve Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınan 4 şüpheli dışında, olayla ilgisi olduğu iddia edilen M.A. ve İ.D.’nin de gözaltına alındığı ve 1 kişinin de arandığı öğrenildi.

Gözaltına alınan ve sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen 6 kişiden M.A. serbest bırakılırken, diğer 5 kişi de adli kontrol şartıyla salıverildi.