2019 YKS sınavında 3 alanda Akşehir Birincisinin Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi öğrencileri arasından çıkması, okulda erken bayram sevinci yaşattı.

“Bu yılki yerleştirme sonuçları, okulumuza bayramın erken gelmesi demektir” diyen Okul Aile Birliği Başkanı Miyase Kılınç; Sayısal puanında Akşehir 1.’si Türkiye 788.’si olan Cengizhan Başeğmez’in Cerrahpaşa Tıp Fakültesine, Dil puanında Akşehir 1.’si Türkiye 1081.’si olan Gülce Gürpınar’ın Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümüne, EA puanında Akşehir 1.’si Türkiye 1059.’su olan Selin Topaloğlu’nun da Galatasaray Üniversitesi İşletme Fakültesine yerleştiğini söyledi.

Diğer öğrencilerinin İTÜ ve ODTÜ’nün Mühendislik Fakülteleri ile Diş Hekimliği, Eczacılık ve Hukuk tercihlerine yerleştiğini belirten Miyase Kılınç, 28 öğrencinin de Tıp Fakültelerini kazandığını ve bu tablodan büyük gurur duyduklarını belirtti. Kılınç; “Elde edilen bu büyük başarıdan dolayı; bize bu mutluluğu yaşatan öğrencilerimize, Okul Aile Birliği Üyeleri ve tüm öğrenci velilerine, Okulumuzun seçkin öğretmenlerine, idarecilerine ve Okul Müdürümüz Mahmut Yaman’a çok teşekkür ederim” dedi.