Akşehir’in ve Nasreddin Hocanın tanıtımı adına Konyaspor Akşehir Futbol Okulu tarafından organize edilen 2005/2006 yaş grubu Nasreddin Hoca Cup Futbol Turnuvası, Akşehirspor Sentetik Futbol Sahasında oynanan maçlarla tamamlandı.

Konya merkezden Anadolu Kartalspor, Ilgın’dan Ilgın Gençlerbirliği, Antalya’dan Kepez Fenerbahçe Futbol Okulu ve Konyaspor Akşehir Futbol Okulu’nun katıldığı turnuva, renkli ve çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Karşılaşmalarda hakemlik görevini Mustafa Mekan ve Mustafa Dipi üstlendi. Turnuvanın Şampiyonu Ilgın Gençlerbirliği olurken, Anadolu Kartalspor ikinci, Konyaspor Akşehir Futbol Okulu ise üçüncü oldu. Takımlar kupalarını Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, Antrenör Anıl Yüce ve Beden Eğitimi Öğretmeni Gültekin Yücel’in elinden aldılar.

Turnuvayla ilgili bir açıklama yapan Antrenör Anıl Yüce; “Turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlarımızın sporcularına ve ailelerine gönülden teşekkür ediyorum. Bu sene ilkini düzenlediğimiz bu mini turnuvanın, gelecek yıldan itibaren resmi ve özel kurumlarımızın da desteğiyle daha renkli hale gelmesini umut ediyoruz. Turnuva kapsamında Gülmecenin Başkenti Akşehir’e gelen ekiplerimiz; Nasreddin Hoca Türbesi, Gülmece Parkı ve Batı Cephesi Karargahını da ziyaret etme fırsatı buldular. Organizasyonun hayata geçirilmesinde emeği olan ve katkıda bulunanlara teşekkür ederim” dedi.