Özel Akşehir PARKHAYAT Hastanesi, Sağlık Bakanlığının gerçekleştirdiği Sağlıkta Kalite Sistemi (SKS) değerlendirmesinde aldığı 98.62 puanla bölgenin lider hastanesi konumuna ulaştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından, ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesini en üst seviyeye çıkarmak, hasta ve çalışan güvenliği ve memnuniyetini sağlamak amacıyla oluşturulan sistem; kamu, özel ve üniversiteye bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarını kapsıyor. Bakanlığın belirlediği bin 100 ölçüte dayanılarak yapılan değerlendirme sonucunda, denetleme ekibinin; kriterlerin tamamını karşılamasından dolayı Özel Akşehir PARKHAYAT Hastanesinden övgü ile bahsettiği öğrenildi. Sağlıkta kalite standartlarını sağlamak adına, kaliteyi kalıcı hale getirme ilkesi ile gece gündüz büyük emek harcayarak çalışan PARKHAYAT yönetimi; alınan sonucu kutlamak üzere hastanenin 5. katında tüm hastane personeline bir kokteyl düzenledi.

Hastane Direktörü Hadi Kaya ve Başhekim Dr. Mehmet Serkan Demirdağ yaptıkları konuşmalarda; başarının ilke edinilmesi ve kalitenin her geçen gün artırılması gerektiğini vurgulayarak, elde edilen başarıdaki katkılarından ve emeklerinden dolayı tüm personele teşekkür ettiler.