7.Akşehir XC OPEN Yamaç Paraşütü Mesafe ve Eğitim Yarışması Ödül Töreni, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın katılımıyla yapıldı.

Dün akşam Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Ödül Törenine; Belediye Başkanı Salih Akkaya, Türk Hava Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Duran, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü üyeleri, organizasyonda görev alanlar, sporcular ve sponsor firmaların temsilcileri katıldı. Dereceye giren takımlara ödüllerini veren Mehmet Baykan yaptığı konuşmada; Türk Hava Kurumu ile yeni kurulan federasyon arasında yetki dağılımının henüz oturmadığını belirterek, Bakanlık olarak özellikle bu süreçte her türlü desteği vermeye çalıştıklarını söyledi. Baykan, ülkemizde son yıllarda sportif başarılarda kaydedilen artışların 2020 Olimpiyatlarına yansıtılmasını hedeflediklerinin altını çizdi.

Kısa bir konuşma yapan Salih Akkaya; rahmetli Ekrem Çavdar’ın Akşehir’deki pisti oluşturma çabalarına, o dönemde Köy Hizmetleri olarak destek verdiklerini söyledi ve bugün organizasyonun 7. kez yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türk Hava Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Duran ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ da yaptıkları konuşmalarda, sporculara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler. Deneyimli hoca Abdullah Yıldız ise; yarışmanın önümüzdeki yıldan itibaren daha uzun süreli ve kamp organizasyonu içerecek şekilde yapılmasının düşünüldüğünü dile getirdi.

Yarışmalarda takım olarak birinciliği 9 Eylül Üniversitesi Havacılık Kolu Yamaç Paraşütü Topluluğu (DEHAVK) alırken, ANKA Havacılık Kulübü ikinci ve Gazi Üniversitesi Havacılık Kulübü de üçüncü oldu.

Ferdi sıralamalar ise şöyle gerçekleşti:

Bayanlar: 1.Elif Türkyılmaz, 2.Yasemin Gönen, 3.Aylin Öztürk.
Erkekler : 1. Emrehan Tüzün, 2.Emre Koca, 3.Serdar Yavuz.

Program, Hüdaverdi Bozdağ ve sponsor firmalara plaketlerinin verilmesinin ardından, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.