7. Akşehir XC OPEN 2019 Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe ve Eğitim Yarışması pistinde sporculara başarılar dileyen Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Akşehir’imiz yukarıdan nasıl görünüyor? Eksiklikler neler, ona bakacağız” diyerek, tecrübeli bir pilot eşliğinde ilk yamaç paraşütü deneyimini yaşadı.

Başkan Akkaya; Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen 7. Akşehir XC OPEN 2019 Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe ve Eğitim Yarışmasının son gününde, Ekrem Çavdar Yamaç Paraşüt Kalkış Pistinde sporcuları ziyaret etti. “Yarışmaya bu yıl Türkiye’nin farklı illerinden 90 sporcumuz katılıyor. Bu 90 yarışmacının 12’si bayan sporcularımızdan oluşurken 1 de İranlı pilotumuz var. Ayrıca bugün İngiltere’den 2 yamaç paraşütü sporcusu da Akşehir semalarında uçmak için pistimizde bulunuyor. Akşehir Sportif Havacılık Kulübü’müz bu yarışmaları düzenliyor, biz de Akşehir Belediyesi olarak bir çok kurum ve kuruluşumuzla birlikte destek oluyoruz. Akşehir’imizin tanınması anlamında çok önemli olan bu etkinliği düzenleyen Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yarışmalara katılan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Bu etkinliğimizin daha da büyümesini, daha da uluslararası boyut kazanmasını temenni ediyorum” diye konuşan Akkaya; “Biz de bu gün ilk defa uçmak üzere hazırlıklarımızı tamamladık. Akşehir’imizi bir de yukarıdan göreceğiz. Akşehir’imiz yukarıdan nasıl görünüyor, eksiklikler neler, ona bakacağız. Uçan sporcularımız hep güzel göründüğünü söylüyorlar, bundan şüphemiz yok. Bugün o lezzeti, o keyfi de tatmış olacağız” dedi.

Hazırlıkların tamamlanmasıyla uzman pilot eşliğinde yamaç paraşütü ile ilk uçuşunu gerçekleştiren Başkan Akkaya, uçuşu başarılı bir inişle tamamladı.