Milli Eğitim Bakanlığı; her biri kendi alanında uzman isimlerin anne-babalık deneyimlerini veli ve eğitimcilerle paylaşmalarını sağlayan videoları, sosyal medya hesapları üzerinden yayınlamaya başladı. Söyleşi yapılan isimler arasında, eşiyle beraber OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kuran ve bir dönem Akşehir’de öğretmenlik yapan Nurten Öztürk de bulunuyor.

Veliler ve eğitimciler; akademisyen, iş insanı ve edebiyatçıların anne-babalık deneyimleri ile aile yaşamı ve teknolojinin kullanımı gibi konulardaki görüş ve önerilerine, Bakanlığın yayınladığı videolarla ulaşabilecekler. #MEBYazSöyleşileri etiketiyle yayınlanmaya başlayan videoların ilk bölümünde; masalcı Judith Liberman, psikiyatrist Kemal Sayar, edebiyatçı Enis Batur, akademisyen Mim Kemal Öke ve iş insanı Nurten Öztürk’le yapılan söyleşiler yer alıyor.

Söyleşi yapılan isimler arasında bulunan ve asıl mesleği öğretmenlik olan iş insanı Nurten Öztürk, 1971 yılında Akşehir Öğretmen Okulu’nda Biyoloji Öğretmeni olarak meslek hayatına başlamıştı. Aynı yıl okul arkadaşı Fikret Öztürk ile evlenen ve 1992 yılında eşi ile birlikte, Türkiye’nin ilk yerli akaryakıt şirketi olan OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kuran Öztürk; liderliğini üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile 2007 yılında TBMM tarafından, ülke yararına karşılıksız hizmette bulunan kişi ve kurumlara verilen Üstün Hizmet Ödülü’ne, 2016 yılında da sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile fark yarattığı için “Women to Watch” platformu tarafından Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülmüştü.