Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü Bilal Eği, Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi ile başladıkları yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursu ziyaretlerini, Seyyit Mahmut Hayrani ve Şehit Selçuk Özer Anadolu Liseleri ile sürdürdüler.

Yaz tatili döneminde öğrencilere destek amacıyla açılan kurslarda görev alan öğretmenlere ve kursların açılmasını sağlayan okul yönetimlerine teşekkür eden A.Barbaros Topaloğlu, ziyaretlerinin amacının; tatillerinden feragat eden öğretmenlere ve eksiklerini tamamlamak için kurslara katılan öğrencilere takdirlerini iletmek olduğunu söyledi. Destekleme ve Yetiştirme Kursuna katılan öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü; kurslara başlamak kadar devam etmenin de önemli olduğunu hatırlatarak, öğrencilerin elde edecekleri başarılarla bunun karşılığını alacaklarını belirtti. Öğrencilerden, ihtiyaç duydukları ders tekrarlarını ve deneme testlerini talep etmelerini isteyen Topaloğlu; okul yönetimlerinin de kurs döneminde kahvaltı ve piknik organizasyonlarıyla motivasyon desteği sağlayacağı bilgisini paylaştı.

İçerisinde bulunduğumuz yaz döneminde Akşehir’de toplam 14 ortaokul ve lisede Destekleme ve Yetiştirme Kursu açıldı. Kurs ihtiyacı olan öğrenci sayıları değerlendirilerek bazı okullardaki kurslar birleştirildi. Kurs açılan okulların listesi şöyle:

24 Ağustos Ortaokulu, 75.Yıl Öğretmen Emel Türkoğlu Ortaokulu, Adsız Sedat Sezgin Ortaokulu, Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi, Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Tornacı Erol Cumbul TOKİ MTAL, Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu, Bahçelievler Ortaokulu, Doğrugöz Namık Kemal Ortaokulu, Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu, Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu, Seyyit Mahmut Hayrani Anadolu Lisesi, Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Lisesi.