60.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği programında yer alan “Kitapfon’a Doğa Yürüyüşü” etkinliği, Akşehirli doğaseverlerin yanı sıra yerli ve yabancı misafirlerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Şenliğin son gününde Hıdırlık’ta toplanan 55 kişilik yürüyüş ekibi, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel tarafından karşılanıp uğurlandı. Sultandağlarının klima etkisi yaratan serin ve huzurlu atmosferine girildikçe tempoyu yakalayan ekip, özellikle Berra’nın liderliğindeki minik katılımcıların sergilediği enerjik bir performansla yaklaşık 80 dakikada Kitapfon’a ulaştı. AKADEMİK üyelerinin düzenleyip yerleştirdiği mini kitaplık önünde Akşehir manzarasını seyreden ekibe Akşehir Belediyesi Kültür Yayınlarından “Fıkralarla Nasreddin Hoca” kitabının dağıtılmasıyla Nasreddin Hoca bir kez daha anıldı.

Ilgın Doğa Severler Kulübü üyelerinin de katıldığı, TDF Antrenörü ve Kulüp Başkanı Bayram Çini rehberliğindeki etkinlik, inişin tamamlanmasıyla Hıdırlık’ta sona erdi.