60.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği boyunca, Sanata Saygı Platformu üyelerinin Gülmece Parkı’nda oluşturulan atölyelerde gerçekleştirdikleri çalışmalar, açılan sergiyle Akşehirlilerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışına; Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Sanata Saygı Platformu Başkanı Mustafa Erol ve çok sayıda vatandaş katıldı. Platform üyelerinin açık hava atölyelerinde yaptıkları; seramik, taş boyama, ahşap oyuncak, kukla, resim, ebru, kaligrafi, hat sanatı ve kaatı sanatı ile çocuklarla seramik ile çocuklarla resim çalışmalarından oluşan sergi, yerli ve yabancı turistler tarafından da büyük ilgi gördü. Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, platform üyelerinin her yıl yaptıkları çalışmalarla Akşehir’e birçok sanatsal ürünler kazandırdıklarını ve atölye çalışmalarıyla Akşehirli çocuklara da katkı sağladıklarını belirterek, Platform Başkanı Mustafa Erol’a bir plaket verdi.

14 yıldır Şenliğe katıldıklarını hatırlatan sanatçılar; artık kendilerini misafir değil ev sahibi gibi gördüklerini söylerken, atölye fırsatını sağlayan Başkan Akkaya ve tüm belediye yetkililerine teşekkür ettiler.