60.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nde Yerli ve Yabancı Halk Dansları Galası, Açık Hava Tiyatrosu’nda yapıldı.

Gala programına; Kaymakam Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Şenliğe katılan Halk Oyunları Ekiplerine katılım belgeleri, ilçe protokolü tarafından verildi.

Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılan dans gösterilerinde; Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, KKTC, Belarus, Kazakistan ve Moldova ekipleri ülkelerine ait halk oyunlarından örnekler verirken, Mamak Belediyesi AFEM GSK, Soner Satı Sanat Akademisi, Gaziantep Delde Delyanlılar GSK, Border Bornova Halk Oyunları GSK Gençler Grubu, Border Bornova Halk Oyunları GSK Yıldızlar Grubu ve Akşehirspor Halk Oyunları Ekibi de ülkemizin değişik yörelerinden oyunlar sundular.

Özellikle Kazakistan, Moldova ve Border Bornova Halk Oyunları GSK ekipleri, gösterileri kadar renkli kıyafetleri ile de büyük beğeni kazandı. Akşehirli eğitmen Murat Boz’un çalıştırdığı Soner Satı Sanat Akademisi ekibi de performansıyla izleyenlerden büyük alkış aldı.