60.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Alanyurt Mahallesinde düzenlenen Trap Atışı Finaline; Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Nasreddin Hoca Av Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Küçüktongarlak ve AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’nun yanı sıra çok sayıda yarışmacı katıldı.

Son derece keyifli ve heyecanlı atışların yaşandığı yarışma sonunda Osman Solmaz Birinci, Osman Kızılboğa İkinci ve Yüksel Kökten de Üçüncü oldu. Başkan Akkaya dereceye girenlere madalyalarını verdi ve Otomatik Av Tüfeği, Havalı Av Tüfeği, Av Kıyafeti ve Tişört hediye etti. Nasreddin Hoca Av Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Küçüktongarlak; “Trap Atışı gerçekten çekişmeli görüntülere sahne oldu. Yarışmalarımız gayet güzel ve başarılı geçti. Ben bu vesileyle dereceye giren yarışmacı arkadaşlarıma katılımlarından dolayı, Başkanımıza da desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Salih Akkaya da; ”Şu anda üçüncüsünü düzenlediğimiz Trap Atışları yarışmasındayız. Her geçen yıl katılımcı sayısı artmaktadır. Geçen yıllarda komşu ilçelerden katılımlar olmuştu. Bu yıl da komşu ilimiz Afyonkarahisar’dan katılım oldu. 70 kişilik bir katılımla bu seneki trap atışlarımız sonuçlandı. Bu yarışmalarda emek veren başta Kulüp Başkanımız Mehmet Küçüktongarlak ve yönetimine, ayrıca bütün Akşehir’imizden, çevre illerimizden, ilçelerimizden gelen katılımcılara teşekkür ediyorum. Kazasız belasız bu yarışmanın tamamlanması bizim için önemlidir. Trap atışları artık Uluslararası olma noktasında büyük bir hızla ilerlemektedir. Bu alanda Akşehir’imizde faaliyet gösteren 2 derneğimiz ve spor kulübümüz olması memnuniyet vericidir” dedi.