Düzenli bir şekilde kan bağışında bulunarak Akşehir’e örnek olan 79 hemşehrimize madalya ve beratları, Türk Kızılay Akşehir Şubesi tarafından düzenlenen törenle takdim edildi.

Kızılay Düğün Salonunda yapılan törene; Türk Kızılay Akşehir Şubesi Başkanı Yalın Sümer, Yönetim Kurulu Üyeleri, bağışçılar ve yakınları katıldı. Yakup Bozdemir’in altın madalya aldığı törende; 9’u gümüş, 69’u da bronz olmak üzere toplam 79 madalya kan bağışçılarına takdim edildi. Törende kısa bir konuşma yapan Yalın Sümer; “151 yıllık merhamet çınarı KIZILAYIMIZ aracılığı ile insanlığın yardımına kanları ile koşan, yüzlerce binlerce kişinin hayatını kurtaran bağışçılarımızın bu duyarlı ve yüce hizmetlerine biz de madalya ve beratlarını takdim ederek maneviyat kattık ve gururlandık. Tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Türk Kızılay; 10 kez bağış yapan bağışçılara bronz, 25 kez bağış yapanlara gümüş ve 35 kez bağış yapanlara da altın madalya vererek, gösterdikleri duyarlılık için toplum adına teşekkür ediyor. 45 kez bağış yapanlara ise Plaket takdim ediliyor.