5-6-7 Temmuz tarihlerinde Uşak’ta gerçekleştirilen “Okçu Dostları Uşak Hamza Çelebi Buluşması” etkinliğine, Türkiye’nin 15 ilinden yaklaşık 200 geleneksel okçu katıldı.

Uşak Okyay Spor Kulübü ve Akşehir Selçuklu Spor Kulübü tarafından düzenlenen, koordinatörlüğünü kulüp başkanları Mahmut Yavuzer ve Varol Türkoğlu’nun yaptığı organizasyona; Okçular Vakfı, Uşak Valiliği Uşak Belediye Başkanlığı, Ulubey Kaymakamlığı ve Ulubey Belediye Başkanlığı da destek verdi.

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Gençlik Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu ve Uşaklı sporseverlerin katıldığı etkinlik, Ulubey cam terastan atılan okla son buldu.

Yarışmaların sonunda Akşehir Selçuklu Spordan Şahika Tetik, menzil atışı ve sur atışında elde ettiği şampiyonluk ve uzaklaşan putada elde ettiği ikincilikle turnuvadaki en başarılı sporcu oldu. Varol Türkoğlu sur atışında üçüncü, Gizem Kula menzilde üçüncü, Varol Türkoğlu, Atilla Göçer ve Buğra Türkoğlu’ndan oluşan Erkek Takımı şampiyon, Hülya Türkoğlu, Şahika Tetik ve Gizem Kula’dan oluşan Bayan Takımı ikinci oldu. Turnuvaya iştirak eden diğer sporcular Muammer Emre Erdoğan, İlayda Battal, Barış Özcan, Minciye Yıldırım ve Selim Çelikten de başarılı atışlarıyla sıralamada üst sıralarda yer buldular.

Kulüp Başkanı ve Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Varol Türkoğlu, düzenledikleri turnuvaya destek veren Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Başkanı Cengiz Toksöz ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile Türkiye’nin dört bir yanından davetine gelen okçu dostları ve sporculara teşekkür etti.