Akşehir’de konser veren ünlü sanatçı Işın Karaca, Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret etti. Sanatçı, “Dünyanın ortasına parmağımı basıyorum” diyerek Türbenin önündeki ‘Dünyanın Ortası Burasıdır’ yazan platforma parmak bastıktan sonra ayağını da basarak; “İnanmayan ölçsün” dedi.

60.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Açık Hava Tiyatrosunda bir konser veren Işın Karaca, eşi Tuğrul Odabaş ile birlikte Nasreddin Hoca Türbesini de ziyaret etti. Işın Karaca ve eşine Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da eşlik etti.

Türbede dua ettikten sonra cep telefonu ile bol bol fotoğraf çeken sanatçı, kızının da Nasreddin Hoca’yı çok sevdiğini söyledi. Akşehir’de olmaktan ve Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Işın Karaca; “Hepimiz Nasreddin Hoca’nın fıkraları ile büyüdük. Bu mizah anlayışı ve kültüre başka bir pencereden bakıyor olması çok önemli. Eşim Tuğrul kızımıza bir şey anlatırken hep Nasreddin Hoca’nın fıkralarını kullanır. Kızım Mia da çok kullanıyor, 7 yaşında olmasına rağmen. Bu kadar önemli ve kıymetli bir insanın mezarını ziyaret etmeden gitmek olmazdı” dedi.

Akşehir’e ikinci kez geldiğini belirten Karaca, duygularını; “Konser çok keyifliydi. Halkın sevgisi muhteşemdi. Sahnede bir ara, ağlayacağım ben dedim. O ‘Bir Şarkısın Sen’ şarkısını söylemeleri muhteşemdi. Eve gidip kızıma izletmek istiyorum, bak böyle bir yere gittim, böyle bir konser verdim ve böyle bir halkla karşılaştım diye. Çok kıymetli bir geceydi bizler için. Sevgili Belediye Başkanımıza öncelikle nazik daveti için teşekkür ediyoruz. İnanılmaz keyif aldık, her sene gelmek istiyoruz. 6 bin kişiyi ayakta tutup, iki, iki buçuk saat boyunca hiç oturtmadan devam etmek gerçekten çok enerji gerektiriyor. Hani bazıları bırakır 2 şarkı sonra biraz dinlendireyim falan ama ben ona da yokum çünkü her gün gelmiyorum. Haliyle istiyorum ki her dakika dolu dolu geçsin. Bu gün Akşehir’de ‘Dün akşam Işın Karaca konseri muhteşemdi. Gelmediniz mi? Tüh kaçırdınız, keşke gelseydiniz’ denilmesini çok istiyorum. İzleyicimizin ağzına bir tat bırakmak, bir hoş görü, sevgi ve saygı çok önemli, çok güzel bir geceydi” cümleleriyle ifade etti.

Belediye Başkanı Salih Akkaya da Işın Karaca ve ekibine teşekkür ederek; “Konser gerçekten yoğun bir ilgiye mazhar oldu. Nasreddin Hoca Şenliğimiz dolu dolu etkinlikler devam ediyor. Şu anda Hoca’mızın ifadesiyle dünyanın ortasındayız. Tekrar Nasreddin Hocamıza rahmet diliyorum. Onun torunu olmak gerçekten bizim için büyük bir miras, büyük bir onur. Akşehir’de yaşamış olması, Onun fıkralarının Akşehir’de yaşanmış olması önemli. O bizim büyüğümüz ve Akşehir’imizin manevi mimarı” diye konuştu.