2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının tamamlanmasıyla Akşehir’de karnelerini alan 18 bin 656 öğrenci için tatil başladı. Büyüyünce asker olmak istediğini söyleyen öğrenciyle Kaymakam Mehmet Türk’ün neşeli sohbeti, dikkatlerden kaçmadı.

Resmi Karne Töreni bu yıl Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirildi. Törene katılan Akşehir Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili, İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile şube ve kurum müdürleri; tören öncesinde bazı sınıflarda karne dağıtarak öğrencilerle sohbet ettiler. Yıl boyunca yaptıkları faaliyetleri içeren dergileri protokol üyelerine takdim eden öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu. Kaymakam Türk bir öğrenciye, ileride hangi mesleği yapmak istediğini sordu. “Asker olmak isterim” cevabını veren öğrencinin, Türk’ün “Kaymakam olmak istemez misin?” sorusunu da “Hayır” diye yanıtlaması, Kaymakam Türk ve beraberindekilerin gülüşmelerine neden oldu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla başlayan törende; İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Kaymakam Mehmet Türk de birer konuşma yaparak öğrencilere, tatilde de eğitimleriyle ilgili neler yapabileceklerinin mesajını verdiler. Ödül töreninde ilk olarak; ilkokuldan mezun olan 4.sınıfların birincileri Ayşe Bilge Mert, İclal Tabakçal, Suna Özdemir, Ali İhsan Akyel, Eren Arda Aslan ve Adile Nur Aslan’a takdirnameleri verildi.

Satranç Turnuvası İl Şampiyonasında okullarını başarıyla temsil eden satranç takımları ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği resim yarışmalarında derece alan, Değerler Eğitimi Kur’an Öğreniyorum kursuna katılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Akıl ve Zeka Oyunları yarışmasında okul birincileri olan öğrencilere iftihar belgelerinin verildiği program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.