8.Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen En Güzel Kiraz Bahçesi ve En Güzel Kiraz Yarışmaları için başvuru süreci başladı.

En Güzel Kiraz Bahçesi Yarışmasına katılacak olan çiftçilerin en geç 20 Haziran 2019 tarihinde saat 17:00’a kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat etmiş olmaları, En Güzel Kiraz Yarışmasına katılacak olan üreticilerin ise en geç 27 Haziran 2019 tarihinde saat 17:00’a kadar kirazlarını, yine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim etmiş olmaları gerekiyor.

En Güzel Kiraz Bahçesi Yarışmasına katılmak isteyenler, müracaatları esnasında; kiraz üretimi yaptıklarına dair ÇKS belgeleri ile nüfus cüzdan fotokopilerini de Müdürlüğe teslim edecekler. Yarışmanın Birincisine 2 bin, İkincisine bin 500 ve Üçüncüsüne de bin lira ödül verilecek.

En Güzel Kiraz Yarışmasına katılmak isteyenler de ÇKS belgeleri ve Nüfus cüzdan fotokopilerinin yanı sıra 5-7 kg arasındaki en az 26 kalibre Akşehir Kirazı’nı, karton kutular içerisinde teslim ederken; yarışmada ilk 3’e girenler aynı miktarlarda para ödülü ile ödüllendirilecekler. Ayrıca, dereceye girenler dışındaki tüm katılımcılara, ödül töreni sonrasında 200’er lira ödeme yapılacak.

Yarışmaların Ödül Töreni, 29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 21:00’da Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tören sonrasında, Akşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Grubu da bir konser verecek.