Cumhuriyet İlkokulu 1/C Sınıf Öğretmeni Habibe Kaytan tarafından Oku-Anlat-Resmet adıyla hayata geçirilen okuma ve resim çizme projesi; çalışmaların bir dergide toplanmasıyla, öğrenciler için ömürlük hatıralara dönüştü.

Okuma yazmayı henüz öğrenen öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan projeyle her bir çocuk; önce seçtiği bir kitabı ailesiyle okuduktan sonra sınıfta arkadaşlarına anlattı, sonrasında ise anlattıklarını hayalleriyle resmederek, okuduklarını hayal gücünde nasıl canlandırdığını göstermiş oldu. Her çocuğun yaptığı çalışmanın çok özel olduğu düşüncesiyle resimleri arşivleyen Habibe Öğretmen; bir ömür hatıra kalmasını istediği çalışmaların, her öğrenciye bir sayfanın ayrıldığı bir dergiye dönüştürülmesini sağladı.

Okul Müdürü ve Proje Yöneticisi Halil İbrahim Tunçez, okulun sosyal medya hesabında paylaştığı açıklamasında; Habibe Kaytan ve öğrencilerini tebrik ederken, derginin çıkma aşamasında desteklerini esirgemeyen velilere de teşekkür etti.

Öğrencilere hayat boyu ışık tutacak olan okuma yazmayı öğretmenin, matematiğin ilk temellerini atmanın ve sanat dallarını sevdirmenin heyecanını hiç kaybetmeden Oku-Anlat-Resmet projesini yürüten ve hem okul yönetiminin hem de velilerin destekleriyle bir dergi ile taçlandırılmasını sağlayan Proje Sorumlusu Sınıf Öğretmeni Habibe Kaytan’a bundan sonraki projelerinde de başarılar diliyoruz.