2018-2019 Eğitim Öğretim yılında açtığı Özel Öğretim Kursu ile Akşehir eğitiminde büyük ses getiren Birey Eğitim Kurumları; Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve “Eğitimde Farkındalık” ilkesi ile Birey Özel Okullarını faaliyete geçiriyor.

Başarının nicelikle değil, kaliteli ve disiplinli çalışmayla elde edildiğine inanarak yola çıkan Birey Özel Okulları (Anasınıfı-İlkokul- Ortaokul-Anadolu Lisesi), Tam Öğrenme yöntemini bir model olarak ortaya koyup geliştirerek özel eğitimdeki standartları yükseltmeyi hedefliyor. Eğitimde klasik kalıpları aşarak bireyselliği kurumsallaştıran yöntem, yapısında birçok ilki barındırıyor.

Kurumun, hem Özel Öğretim Kursu hem de Birey Okulları olarak Akşehir’e hizmet vermeye devam edeceğini söyleyen Kurucu Temsilcisi İsmail Bozkurt ve Kurucu Ortağı Zeynep Koç; 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında faaliyete geçecek olan Birey Okullarının, neden çağdaş eğitim anlayışının bir parçası olacağına dair şu bilgileri paylaşıyorlar:

“Akşehir’de denenmemiş bir sistemle, Eğitimde Farkındalık ilkesi ile yola çıkıyoruz. Öğrenci ve veliyi yönlendirmede durum ve olaylara eğitimci gözüyle bakarak, rehberliğe; çağdaş, güncel, gerçekçi ve işlevsel boyutlar kazandıracak bir model uygulayacağız. Bu çerçevede, Birey Okullarında sosyal etkinliklere, dersler kadar önem verilecek. Çünkü öğrenciler; birlikte çalışma, iletişimi öğrenme ve kendilerini yönetme alışkanlıklarını, sosyal etkinliklerin gerçekleştirileceği kulüplerde kazanabilirler. Bu nedenle okulumuzdaki kulüp çalışmaları; öğrencilerin eğitimine katkıda bulunması ve birçok ruhsal gereksinimlerini karşılaması açısından, eğitim programının önemli bir parçası olacak. Tüm sosyal faaliyetler için yönetim kadrosunda bir Koordinatör görev yapacak.”

Robotik Kodlama, Yabancı Dil ve Sanatsal alanlarda branş derslerinin Anasınıfında başlayacağı Birey Okullarında hayata geçirilecek olan ilklerden biri de; önümüzdeki yıllarda, başta Almanya olmak üzere birçok ülkeyle gerçekleştirilecek olan öğrenci değişim programının yanı sıra öğrencilere, Akşehir dışında Yaz Kamplarına katılma imkanının da sunulacak olması. Yabancı dil eğitimi, İngilizce ve Almanca seçenekli olacak. İlköğretim ile 9 ve 10.sınıflarda Sosyal Faaliyetlerin Temel Ders olarak okutulacağı Birey Okullarında seviye sınıfları oluşturulurken, öğrenciler; ara tatillerdeki sınavlara katılarak sınıf değiştirebilecekler.

8.sınıflarda olduğu gibi 11 ve 12.sınıflarda da; 45’i Türkiye Geneli olmak üzere 70 deneme desteği ile öğrencilerin özel ders almalarına gerek bırakmayacak Akademik Eğitim verilecek. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için kayıtlara devam eden ve denemeler, 40 ders kitabı, eğitim hizmeti ve kıyafetin dahil olduğu eğitim bedeli dışında sürpriz bir ödemenin söz konusu olmayacağı vurgulanan Birey Okullarında veliler, yemek ve servis hizmetini kurumun anlaşmalı şirketlerinden alabilecekler.

Seçkin öğretmen kadrosu ve “Hep Fazlasını İsteyenler” anlayışıyla Akşehir’in yanında olduklarını söyleyen Kurucu Temsilcisi İsmail Bozkurt, Açık Hava Tiyatrosunda yapılacak olan Seksendört Konserine de Akşehirli gençlere katkı sunmak amacıyla Anasponsor olduklarını sözlerine ekledi.