Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Irak’taki en önemli ticaret organizasyonu olan ve bu yıl 46’ncısı düzenlenecek Bağdat Uluslararası Fuarı için bir duyuru yayımladı.

Duyuruda, Türkiye’nin milli düzeyde katılımcısı Ticaret Bakanlığı’nın görevlendirmesi ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecek olan fuarın; Ekonomi Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliği çerçevesinde, katılım bedelinin yaklaşık yüzde 50’si olmak üzere 71 bin liraya kadar destek kapsamında bulunduğu hatırlatıldı.

1-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Irak/Bağdat’ta düzenlenecek olan ve her yıl 2 milyonu aşkın ziyaretçinin gezdiği Bağdat Uluslararası Fuarı’na, bu yıl da 17 ülkeden 700’ü aşkın firma ve kuruluşun katılımı bekleniyor. Her türlü ürün ve hizmetin sergilenmesine imkan sağlayan fuarda; Türkiye’nin ihracatında da önemli yer tutan her türlü Gıda Maddeleri, Tarım ve Hayvancılık Ürünleri, Gıda İşleme Paketleme Makineleri, Hijyenik-Kozmetik Ürünler, Ev Tekstili ve İnşaat Malzemeleri sektörleri öne çıkıyor.

Fuara katılmak isteyen firmaların, en geç 20 Haziran 2019 tarihine kadar; https://forms.gle/mAM7pkzqpA1ZZArx9 linkinden online başvuru formu doldurmaları gerekiyor.