ÖSYM tarafından, 15 ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) Sınavları için Kaymakamlık Makamında, Kaymakam Mehmet Türk başkanlığında sınav güvenliği toplantısı yapıldı.

Toplantıda, sınava girecek öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde sınava girmeleri için alınabilecek tedbirler ile ilgili kurumların görev ve sorumlulukları görüşülerek karara bağlandı. Kaymakam Türk toplantı sonunda yaptığı açıklamada; “Sınava girecek öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde sınava girmeleri için emniyet olarak 100 civarında polis ve bekçi, Jandarma olarak da 10 personel görevlendirdik. Adaylarımızın aileleriyle birlikte yaşayacakları sınav heyecanını bizlerde paylaşıyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek adaylarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Akşehir’de sınav;

Oturum Temel Yeterlilik Sınavı (TYT): 22 Okul+Cezaevi

Oturum Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) : 17 Okul+Cezaevi

Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 3 Okul

olmak üzere 42 okul ve cezaevinde yapılacak olup sınava;

Oturum Temel Yeterlilik Sınavına (TYT): 5034 normal+14 Engelli=5048

Oturum Alan Yeterlilik Sınavına (AYT) : 4104 Normal+12 Engelli=4116

Oturum Yabancı Dil Testine (YDT) : 170 normal+1 Engelli=171
aday katılacak ve:

Oturum Temel Yeterlilik Sınavında (TYT): 746

Oturum Alan Yeterlilik Sınavında (AYT) : 592

Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 47
personel görev yapacak.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk başkanlığında yapılan toplantıya ÖSYM temsilcisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Serdar Öğe, Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Çapan, Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, İlçe Nüfus Müdürü Beyzat Ceylan ve Sınav Organizasyon Koordinatörü Muhammet Altunyaldız katıldı.