Doğanhisar Belediye Başkanı İhsan Öztoklu’nun menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Belediye Meclisinde yapılan oylamada; 11 oyun 7’sini alan Meclis üyesi Süleyman Pekmez Belediye Başkanlığına seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Doğanhisar İlçe Başkanı Reşat Karaarslan’dan edinilen bilgiye göre; AK Parti ve MHP Genel Merkezleri ile de yapılan değerlendirmeler sonucunda her iki parti, Süleyman Pekmez’in adaylığı konusunda mutabakat sağladılar. Partisinden istifa ederek MHP’ye geçen ve ittifak adayı olan Süleyman Pekmez, yapılan oylamada 11 oyun 7’sini alırken, İYİ Parti’den istifa ederek bağımsız olan 4 Meclis üyesinden ikisinin de Pekmez lehine oy kullandıkları öğrenildi.

1952 yılında Doğanhisar Konakkale köyünde doğan Süleyman Pekmez; 1971 yılında başladığı öğretmenlik mesleğini, emekli olduğu 1998 yılına kadar sürdürdü. Konakkale’de belediye kurulunca 1999 seçimlerinde aday olan ve Belediye Başkanı seçilen Pekmez, iki dönem üst üste Belediye Başkanlığı yaptı. 2009 yılı ikinci yarısından itibaren 4 yıl AK Parti Konakkale Belde Başkanlığı yapan ve beldelerin mahalleye dönüşmesinden bu yana, AK Parti Konakkale Mahalle Başkanlığı görevini üstlenen yeni Belediye Başkanı; 30 Mart 2014’de olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçiminde de Meclis üyeliğine seçildi.

Süleyman Pekmez, 2002 Yılından bu yana S.S. Konakkale Beldesi Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütüyor.