Doğanhisar Başköy mahallesinde açık hava reklam paneline asılan bir afişin yırtılması sonucu olay yerine gelen ve bıçaklı saldıya uğrayan Doğanhisar Belediye Başkanı İhsan Öztoklu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre saat 01:50 sıralarında gerçekleşen olayda, saldırıyı gerçekleştiren şahsın firar ettiği ve güvenlik güçlerince arama çalışması başlatıldığı öğrenildi.

Doğanhisar Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk müdahalesi burada yapılan Başkan Öztoklu, kalbinden bıçaklanması ve durumunun ciddi olması nedeniyle Ilgın Dr. Vefa Tanır Devlet Hastanesine sevk edildi.

Doğanhisar Başsavcılığı olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

GELİŞMELER

24.05.2019 02:44

Doğanhisar Belediye Başkanını bıçakladığı iddia edilen Abdurrahman K. ve beraberindeki iki kişi Jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Bu arada kalbine bıçak darbesi alan başkan Öztoklu’nun Ilgın Dr. Vefa Tanır Devlet Hastanesinde acilen ameliyata alındığı öğrenildi.

Başkanın sağlığı hakkında bilgi almak için yakınları hastaneye akın etti.

24.05.2019 03:32

Ilgın Devlet Hastanesinde ameliyata alınan Doğanhisar Belediye başkanı İhsan ÖZTOKLU için A rh + (pozitif) kana ihtiyaç olduğu bildirildi. Kan vermek isteyenler 0 532 408 39 04 nolu telefondan bilgi alabilirler.

Başkan Öztoklu Ilgın Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Pervasız Gazetesi olarak bu hain saldırıda hayatını kaybeden Belediye Başkanı Öztoklu’ya Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.