Akşehir’de yaşayan yetim, öksüz çocuklar ve aileleri; Akşehir Belediyesi tarafından, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın aldığı bir kararla Ramazan ayının 15’inde kabul edilen “Dünya Yetimler Günü” sebebiyle düzenlenen Kardeşlik İftarında bir araya geldiler.

Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda düzenlenen ve ilçede yaşayan yetim ve öksüz çocuklar ve ailelerinin davet edildiği kardeşlik iftarına; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu katıldı. İftar yemeği öncesi masaları eşi Ayşegül Akkaya ile birlikte tek tek ziyaret eden Başkan Akkaya; çocuklarla sohbet edip, vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi.

İftar Yemeği öncesi Akşehir Belediyesi Fasıl Gurubu tarafından Tasavvuf Musikisi ve ilahilerden oluşan kısa bir dinleti sunulurken, Salih Akkaya da yaptığı konuşmada; “Çok kıymetli misafirlerimiz; geleceğimizin teminatı olan yavrularımız. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayını yaşamaktayız. Bu iftarda sizler davetimizi kırmadınız, teşrif ettiniz. Allah oruçlarımızı mübarek eylesin, kabul eylesin, İnşallah daha nice Ramazan aylarında böyle birlik beraberliğimizi bozmasın. Şimdiden yaklaşmakta olan Kadir gecemizi ve bayramınızı tebrik ediyorum. Allah yapacağımız ibadetlerimizi, dualarımızı kabul eylesin. Bu gibi güzel kutsal aylar, geceler, bayramlar inşallah ülkemizin birlik beraberliğine vesile olsun. Sadece ülkemizin değil, tüm dünyada ki, Türk İslam coğrafyasında ki Müslümanların da birlik ve beraberliğine, huzura kavuşmasına, zalimlerin zulmünden kurtulmasına vesile olsun. Sizlerin bizlere düşen bir ihtiyacı varsa hiç çekinmeden iletin, gücümüz yettiğince sizlerle ilgilenmeye, dertlerinize derman olmaya, sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz” dedi.

Okunan ezan ile oruçların açılıp iftar yapılmasının ve dua edilmesinin ardından, Akşehir Belediyesi tarafından çocuklara dondurma, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulunuldu. Çocuklar, palyaço ve çizgi film karakterlerinin maskotları ile oynayarak bolca fotoğraf çektirdiler.