Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte MHP Akşehir İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

31 Mart Yerel seçimlerinde birlikte yaptıkları seçim çalışmaları ve seçimde verdikleri destekten ötürü MHP İlçe Teşkilatına bir teşekkür ziyareti yaptıklarını söyleyen Başkan Akkaya; “Devletin ve Milletin bekası için, milletin menfaatini ön planda tutan iki partimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir araya gelmişti. Her iki partimizin Genel Başkanları, yerel seçimlerde de bu ittifakı sürdürme kararı almıştı. Biz de bu karar doğrultusunda Akşehir’imizde Milliyetçi Hareket Partisiyle beraber Meclis Üye listemizi oluşturarak seçimlerde birlikte çalıştık ve Akşehir Belediye Başkanlığı seçimini Cumhur İttifakı olarak kazandık. Şahsım da; Cumhur İttifakı ekibinin Belediye Başkan Adayı olarak bu görevi üstlenmiş oldum. 11’i Ak Parti’den 6’sı da MHP’den olmak üzere 17 Cumhur İttifakı Meclis Üyesiyle birlikte belediye meclisimizde yerimizi aldık. Seçim öncesi açıkladığımız 81 projemizi ve daha fazlasını gerçekleştirmek üzere bütün ekibimizle beraber çalışacağız, gayret edeceğiz. Bu ortaklığımız rekabet değil bir güçtür. Birliktelikten rahmet doğar inancıyla değerlendirip; Akşehir’imize, Türkiye’mize, hatta daha ötesi tüm Türk İslam alemine hizmet etmeye biz de burada gayret edeceğiz. Ben bu noktada; MHP İlçe Başkanı nezdinde, seçimlerde omuz omuza çalıştığımız tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu mübarek Ramazan vesilesiyle de Allah bu birlikteliğimizi bozmaz, fitne fesat yapanlara fırsat vermez” diye konuştu.

Başkan Akkaya 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul seçiminde Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ve ekibine de başarılar dilerken, bu hafta sonu 3.Lig yükselme Play-Off maçında Ağrı 1970 Spor ile karşılaşacak olan Akşehirspor’un da maçı kazanarak 3. Lige yükselmesini temenni ettiklerini belirtti.

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu da yaptığı konuşmada, herkesin mübarek Ramazan ayını tebrik ederek; “Bu ziyaretimiz hem bir teşekkür hem de istişare ziyaretidir. Akşehir adına zor bir süreçten geçtik, bu son seçimden de yine güzel bir sonuçla alnımızın akıyla çıkmayı başardık, bir ve bütün olduk. Seçim zamanında oyunu kullanmadan ve kullandıktan sonra sabaha kadar dua eden dedelerimiz, ninelerimiz oldu. Onlardan da Allah razı olsun, onlar bu seçimlerin görünmeyen kahramanlarıydı. Akşehir MHP Başkanımıza ve ekibine, gerek sahadaki ve gerekse seçim zamanındaki çalışmaları için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Cumhur İttifakına yakışır şekilde Akşehir’imizde Belediye Başkanımızın önderliğinde güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İlçe Başkanı Salih Akça; “31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak çok güzel bir seçim çalışması yapmış ve bunun meyvesini alarak Akşehir Belediyesi’ni almış bulunmaktayız. Seçim döneminde nasıl hep birlikte çalışmış isek, bu süreçten sonra da hep birlikte bir beraber olarak Akşehir’imize, Konya’mıza, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yararlı hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de demiş oldukları gibi, artık bu ittifak mezara kadar devam edecektir. Zira Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son günlerde, özellikle de dış ve iç politikada yaşadığı hususlar nedeniyle ve Türkiye’mizin bölünüp parçalanmasını dört gözle bekleyen mihraklara fırsat vermemek için bu birlikteliğimiz tek yumruk olarak devam edecektir. Seçim döneminde Belediye Başkan adayımızın vaat etmiş olduğu 81 proje; Belediye Meclis Üyelerimizin de gayretiyle en kısa zamanda hayata geçirilecektir. Her ne kadar Belediye Başkanımız 81 proje sunmuş ise de, 82 niye olmasın? Bu bağlamda da, Akşehir’imizin il olması için hep birlikte gayretle çalışacağız. Bu nazik ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza ve değerli teşkilat mensuplarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyarette AK Parti ve MHP İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, her iki partinin yönetim kurulu üyeleri ve Cumhur İttifakı Akşehir Belediyesi Meclis Üyeleri de hazır bulundular.