Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulu 29.Dönem Mezuniyet Töreni, Akşehir Kültür Merkezinde yapıldı. Bugüne kadar mezun olan 9 bin öğrenciye, bu yıl da 170 yeni mezun eklendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Şahin; okulda 7 bölüm ve 11 program olduğunu, ancak 5 bölüm ve 7 programda öğretime devam edildiğini belirterek, kadro ve öğrenci sayısı olarak büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Önceliklerinin kaliteli eğitim olacağını vurgulayan Şahin; “Birçok etkinliğe imza attığımız bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, dikey geçiş sınavını kazanarak farklı üniversitelerin fakültelerine geçen öğrencilerimizi rehber olmaları için davet ettik. Buradaki kardeşleriyle tecrübelerini paylaştılar” şeklinde konuştu. Mehmet Şahin; Rektör Mustafa Şahin, üniversite yönetimi, Akşehir Kaymakamı, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası ile desteklerini esirgemeyen iş adamlarına teşekkür etti.

2018-2019 yılı mezunları arasında ilk 3 dereceye giren öğrenciler, mezuniyet belgelerini protokolün elinden aldılar. 29.Dönem Birincisi olan Şeyda Nur Kola diplomasını Kaymakam Türk’ten, Dönem İkincisi Atiye Ünal ise Belediye Başkan Vekili İbrahim Öncel’den alırken, Dönem Üçüncüsü Yasemin Sekmen’e mezuniyet belgesini Akşehir Cumhuriyet başsavcısı Vedat Temel verdi.

Program, Okul Birincisi Şeyda Nur Kola’nın konuşması ve diploma töreninin ardından Kep Atılması ile sona erdi.