19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında “100.Yıl Anısına 100 Eser” sergisi Yunak’ta açıldı.

Yunak Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okul bahçesinde yapılan Gençlik Haftası etkinliklerinin ardından açılan sergide, serbest resim çalışmalarının yanı sıra Kurtuluş Savaşı, Milli Mücadele, Mustafa Kemal Atatürk ve kahramanlık temaları renklerle tuvale yansıtıldı. Yunak Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmenleri Zeynep Türkdoğan ve Emine Türkölmez’in rehberliğinde yapılan sergi hazırlıklarının yaklaşık 2 ay sürdüğü öğrenildi.

Hat, ebru, akrilik boya ile tuval çalışmaları, kolaj çalışması, sulu boya, pastel boya ve kuru kalem çalışmalarının yanı sıra geri dönüşüm malzemelerinden, gazete kağıdından objeler, kozalaktan üç boyutlu çalışmalar ve taş boyama gibi 100 eserin bulunduğu sergi oldukça ilgi gördü. Açılışını Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan’ın yaptığı ve yoğun bir katılımın ve ilginin olduğu sergi iki gün açık kaldıktan sonra, Yunak Belediyesi önündeki alanda da sergilenecek.

Sergideki her eserin kendine özgü bir biçimde sanatseverlerin beğenisine sunulduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; “Bu sergide birbirinden güzel ve değerli 100 eser var. Bilindiği gibi bu yıl, milli mücadelenin 100. Yılı. Serginin esas amacı; 19 Mayıs’ın, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadele’nin başlangıcının gençlere aktarılması. Bunun, öğretmenlerimizin rehberliği ve öğrencilerimizin gayretleriyle birbirinden güzel ve değerli 100 eserle ortaya konulmasını, takdire şayan bir davranış olarak görüyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, kutluyoruz” ifadelerini kullandı.