Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı’na başkanlık etmek üzere Akşehir’e gelen Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Organize Sanayi’de yapılan toplantı sonrasında tarihi yerleri ve Arasta’yı gezerek esnafla sohbet etti.

Vali Toprak başkanlığında, Hars Traktör A.Ş.’nin toplantı salonunda gerçekleştirilen Müteşebbis Heyet Toplantısı’na; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, TSO ve Organize Sanayi Yönetim Kurullları Başkanı Ahmet Emin Makascı, Başkan Vekili Çakır Buğra, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Murat İmre, Müteşebbis Üyeler Mevlüt Yiğit, Niyazi Şenel, Hayati Koyuncu ve İbrahim Gümüş ile Organize Sanayi Bölge Müdürü Murat Balaman katıldılar.

Toplantıda Bölge Müdürü Murat Balaman, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında sunum yaptıktan sonra gündem konusu olan Bölgedeki 29 parselin İşyeri Açma Ruhsatı alması nedeniyle Genel Kurula geçilmesi konusu görüşüldü ve Genel Kurula geçiş için girişimlerin başlanmasına karar verildi. Vali Cüneyit Orhan Toprak, toplantının son bulmasının ardından Tutkun Kardeşler ve İzi Süt fabrikalarını gezerek bilgi aldı.

Daha sonra Kaymakamlığa geçen Konya Valisi, Hükümet Konağı’nda faaliyete geçen Açık Kapı Bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Beraberindekilerle Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret ederek dua eden Vali Cüneyit Orhan Toprak, restorasyonu devam eden tarihi Ermeni Kilisesi’ni ve Arasta’yı da gezerek esnaflarla sohbet etti. Vali Toprak, ziyaretinin son durağı olarak Batı Cephesi Karargahı Müzesi’ni gezdikten sonra Akşehir’den ayrıldı.