Akşehir Nasreddin Hoca Özel Eğitim ve Uygulama Okulu; her yıl Engelliler Haftasında bir kamu kuruluşunu ağaçlandırma projesinin ilkini, Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu bahçesi önünde gerçekleştirdi.

Fidan dikimi etkinliğine; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Uğur Arslan ile Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Müdürü Celal Şenyiğit katıldı. Akşehir Nasreddin Hoca Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’ndan 25 öğrencinin yanı sıra, Sağlık Yüksekokulu ve S.Ü. Akşehir Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyle birlikte toplam 160 öğrenci, öğretmen ve öğretim görevlilerinin eşliğinde 30 sedir fidanını toprakla buluşturdular.

Fidan dikimi sonrasında bir konuşma yapan Başkan Akkaya; “Bu toplulukta olduğu gibi biz engelli, engelsiz büyük bir aileyiz, hayatı birlikte paylaşıyoruz. Dileğimiz, engelli engelsiz hepimizin mutlu olduğu bir hayattır” dedi.

Kaymakam Türk de; “Engellilik, sadece bireyin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Engelliler Haftası kapsamında Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu bahçesi önünde protokol üyelerimiz, öğretim görevlileri, öğrenciler ve engelli arkadaşlarımızla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik” diye konuştu.

Orta ve ağır düzeyde zihinsel engellilerin eğitildiği Nasreddin Hoca Özel Eğitim ve Uygulama Okulu, başlattığı projeyle; özel öğrencileri ve faaliyetleri hakkında farkındalık yaratmayı ve zihinsel engelli öğrencilerin bu tip ortak etkinliklere katılarak sosyalleşmelerini sağlamayı amaçlıyor.