Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Varol Türkoğlu, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu’nun (TGTOF) ilk yönetiminde yer aldı.

Federasyonun 1.Genel Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında yapıldı. Genel Kurulda yapılan seçimlere, 124 delegeden 68’i katıldı. Seçimlere tek aday giren Cengiz Toksöz, 61 oy alarak yeni kurulan federasyonun ilk başkanı oldu. “Biz, 21 Şubat 2019’da bir serüvene başladık” ifadesini kullanan Toksöz; “Geleneksel sporlarımız, bize ait değerlerimiz. Bunları kaybetmek, kimliğimizden bir şeylerin eksilmesi, silinmesi demektir” dedi.

Cengiz Toksöz başkanlığındaki yönetimde; Adnan Mehel, Alaattin Nalcıoğlu, Emrullah Akbulut, Metin Ateş, Muhammet Akçay, Muhammet Bakırcı, Murat Aydın, Ömer Koç, Salih Aksu, Selim Erduğan, Varol Türkoğlu, Veysel Durmaz, Yaşar Metin Aksoy ve Yücel Yılmaz yer aldı.

Federasyonun ilk yönetiminde yer almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu belirten Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Varol Türkoğlu; bundan sonra aktif spor yaparak değil, Geleneksel Türk Okçuluğu camiasına ve sporcularına hizmet ederek yola devam etmeye çalışacağını söyledi. Türkoğlu, sürecin bu seviyeye gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.