T.C. Konya Valiliği, T.C. Akşehir Kaymakamlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Akşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Anmeg Vakfı ve Eğitimevi’nin paydaşları arasında bulunduğu “Nesiller Sizi Okuyor Projesi 2023” kapsamındaki ikinci kitaplık olan Aziz Sancar Koridor Kitaplığı’nın açılışı, Yıldırım İlkokulu’nda protokolün katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Eğitimevi Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ortadeveci; “52 kitaptan oluşan Türk Büyüklerinin çocuklarımız tarafından okunması ve tanınması amacıyla gerçekleştirdiğimiz projeye katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Kitaplarımızın çocuklarımıza yararlı olmasını diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu da; “Topluma yön vermiş, örnek olmuş, geçmişten günümüze bir ideal haline gelmiş kahramanları, yazarları, bilim adamlarını anlatan kitapların hakkının verilmesini istiyor, bol bol okunmalarını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise konuşmasında, önceki yıllarda “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projesini başarıyla tamamladıklarını hatırlatarak; “Akşehir’imizde kitap okuma alışkanlığını artırdık. Gençlerimizin ve çocuklarımızın donanımlı hale gelmelerine, okuduğunu anlama ve etkili iletişim kurma becerilerini geliştirmelerine katkı sağladık. İlk olarak Tarık Buğra Koridor Kitaplığı’nın açılışıyla başlattığımız projenin ikinci adımını gerçekleştiriyoruz. Bu proje kapsamında çocuklarımız; kahramanlıklarıyla, başarılarıyla, liderlikleriyle, buluşlarıyla dünyada isimlerinden söz ettiren 52 büyüğümüzü tanıma ve okuma fırsatı bulacaklar. Onların başarılarını okuyarak büyük bir heyecan duyacak, onları örnek alacak ve çok daha donanımlı, çok daha iyi birer Türk genci olarak yetişecekler” ifadelerine yer verdi.