Akşehir Eczacıları Temsilcisi Ecz.İbrahim Ergün; ülkemizde her yıl, akademik eczacılık eğitiminin başladığı 14 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Eczacılık Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ergün’ün mesajı şöyle: “Ülkemizin dört bir yanında; şehir merkezlerinde, ilçelerde, beldelerde, köylerde halkımızla iç içeyiz. Ülke insanına kesintisiz sağlık hizmeti sunuyoruz. En yakın sağlık danışma merkezi olmanın yanı sıra halkımızın en kolay ulaştığı sağlık merkezleri ve sağlık danışmanlarıyız.

Bizler bu ülkenin önemli bir meslek grubu ve aydınlık yüzüyüz. Ülkemiz, mesleğimiz ve halkımız için birlikte hareket eder, gerektiğinde de her türlü özveride bulunuruz. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara, ekonomik sorunlara karşın insanlara sağlık hizmeti sunmanın onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Büyük bir aile olarak umudumuzu hiç kaybetmedik, dimdik ayaktayız.

Çünkü bizler, çok önemli bir geçmişe sahip büyük bir aileyiz. Bilimin ve doğruların ışığında, mesleğimiz ve meslektaşlarımız için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki eczanelerimizde, hastane eczanelerinde, üniversitelerde, ilaç üretiminde, dağıtımında ve kamuda çalışan tüm meslektaşlarımızla gurur duyuyoruz.

Eczacılık mesleğinin akademik kuruluşunun 180.yılında; nerede görev yaparsa yapsın, insan sağlığına önemli katkılar sunan tüm meslektaşlarımızın Eczacılık Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, güzel günler göreceğimize olan inancımızla aydınlık günler ve sağlık dolu yıllar dilerim.

Saygılarımla”