19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içeren Gençlik Haftası; 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak. Milli mücadelenin 100. Yılına özel hazırlanan programda Akşehir’de hafta boyunca farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.

Her yıl 15–21 Mayıs tarihleri arasında ülkemizin tüm yerleşim birimlerinde büyük bir coşkuyla kutlanan Gençlik Haftası için Akşehir’de de geri sayım başladı. T.C. Akşehir Kaymakamlığı koordinasyonunda, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün organize edeceği Gençlik Haftası, 15 Mayıs Çarşamba sabahı 09:30’da Nasreddin Hoca Meydanı – Adliye güzergahında yapılacak gençlik yürüyüşü ile başlayacak. Saat 10:00’da Adliye önünde çelenk sunumu ve gençlerin şehitlik ziyareti ile etkinlikler devam edecek.

Hafta boyunca Akşehir’de gerçekleştirilecek etkinlikler arasında; Gençlik Merkezinde ebru sanatı, el baskısı ve resim çalışmaları, manevi alanların ziyareti, Nasreddin Hoca Stadyumunda Uçurtma Şenliği, fener alayı ve lokum ikramı da yer alıyor. Sportif ve kültürel faaliyetler kapsamında ise şiir ve kompozisyon yazma, resim, kros, halter, boks, masa tenisi ve satranç yarışmaları bulunuyor.

“UÇURTMANI KAPTA GEL”

Gençlik Haftası kapsamında “Uçurtmanı Kapta Gel” başlığı altında düzenlenen Uçurtma Şenliği, 18 Mayıs Cumartesi günü 14:00 ile 17:00 saatleri arasında, Fener Alayı yürüyüşü ise 19 Mayıs 2019 saat 20:30’da yapılacak.

Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz; “Gençlik haftası, gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. Bizler de tüm gençlerimizi bu kapsamda planladığımız etkinliklerde görmek istiyoruz” diyerek Akşehirli gençleri kutlamalara davet etti.