Görme engelli vatandaşlarımız ve ailelerinden oluşan bir grubun “Engelliler Haftası” vesilesiyle gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk; “Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ’ın da katıldığı ziyarette; bedensel ve görme engellilerin karşılaştıkları sorunlar, hayatlarını kolaylaştırmak için yapılması gerekenler ile yetkililere, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara düşen görevler dile getirildi.

Kaymakam Türk yaptığı açıklamada; “Engellilik, sadece bireyin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Kültür, sanat, siyasi, bilim vb. alanlarda dünya tarihine yön veren engelli bireylerin başarılarından, asıl engelin zihinde olduğu sonucuna varılmaktadır. Kaymakamlık olarak; bedensel ve görme engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü yardıma hazırız. Akşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfımızdan şartları uygun olan engelli vatandaşlarımıza mevzuat çerçevesinde maaş bağlanmaktadır. Onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunarak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, hepimizin ortak sorumluluğudur” diyerek, tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutladı.