Akşehirspor, ilk maçta olduğu gibi yine penaltılara kalan 2.play-off maçında da galip gelemeyince, 3.Lig hedefimiz son maça kaldı.

Taraftarin Bolu’da da yalnız bırakmadığı Akşehirspor karşılaşmaya; Sofu Baykal, Sedat, Burak, Serkan Bolat, Ünal, Oğuzcan, Şamil, Bünyamin, İsmail Palta, Ali Kireş ve Tayfun Akbey ilk onbiriyle çıktı. Maça ataklarla başlayan takımımız, ilk yarıda baskılı bir oyun sergilediyse de bu durum skora yansımadı ve ilk yarı golsüz berabere sonuçlandı.

İkinci yarıda da her iki takım golü bulamayınca karşılaşma uzatmaya kaldı. Uzatmanın ilk yarısında daha hırslı olan taraf yine Akşehirspor oldu. Orhan’ın filelere gönderdiği top, ofsayt nedeniyle gol olarak kayda geçmezken, 101.dakikada İsmail çok net bir pozisyondan yararlanamadı. Maçın 117.dakikasında ise kalecimiz Sofu, rakip Yozgatspor’un kaleyi bulan şutunun gol olmasına izin vermedi.

Uzatmaların da 0-0 tamamlanmasıyla maçta seri penaltılara geçildi. Yozgatspor’un başladığı penaltı atışlarında Kaptan Sofu ilk penaltıyı kurtarırken, Şamil’in penaltısını da rakip takım kalecisi çıkardı. Sofu dördüncü penaltıda da gole müsade etmeyerek takım için büyük bir şans yarattıysa da son penaltı atışımızı kullanan Mustafa Aksoy atışı gole çevirmeyince ilk seride de eşitlik bozulmamış oldu.

Tekli atışlarda Sedat’ın da penaltıyı kaçırmasıyla maç 6-5 sonuçlandı ve 3.Lig’e yükselen takım Yozgatspor oldu.