Akşehir Sanayi Sitesinde esnaflar arasında çıkan tartışmada bir kişinin ölmesi ile sonuçlanan olayın zanlısı Mahmut Y. (32) tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; dün öğle saatlerinde Akşehir Adliyesi’ne gelerek olayda kullanılan silahla birlikte teslim olan Mahmut Y. gözaltına alındı. İfadesi alınan zanlı, cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen babası İsmail Y. (56) ile birlikte sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Mahmut Y.’nin tutuklandığı, baba İsmail Y.’nin ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Esnaflar arasındaki tartışmaya, kiralık dükkanın sebep olduğu iddia edildi. Mevlüt Servi’ye ait olan dükkanın başka bir oto tamircisine kiralanmak istenmesi üzerine Mahmut Y. ve İsmail Y.’nin; ‘Bu dükkanı başkasına kiralama, ekmeğimizle oynama’ diyerek daha önce Mevlüt Servi ile tartışma yaşadıkları, dün tartışmanın tekrarlanması ile olayın büyüyerek cinayetle sonuçlandığı öğrenildi.

Mahmut Y. ile Mevlüt Servi’nin (51) arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, tarafların karşılıklı silah kullanmasıyla vücuduna iki kurşun isabet eden Mevlüt Servi olay yerinde hayatını kaybederken, cinayet zanlısı Mahmut Y. ise firar etmişti.