Doğanhisar’da, Kaymakam Armağan Turan öncülüğünde ve hayırseverlerin desteğiyle iki okulda etkinlik atölyesi açıldı. Kaymakam Turan; tasarım atölyesinde, kendi el becerisini test etmekten geri durmadı.

Hayırsever işadamı Muhsin Başarı’nın katkılarıyla Başköy Şehit Ufuk Başarı Ortaokulunda açılan Beceri ve Tasarım Atölyesinde çocukların çalışmalarını ilgiyle izleyen Doğanhisar Kaymakamı Armağan Turan, katkılarından dolayı Başarı’ya teşekkür ederek plaket takdim etti. Atölyede, öğrencilerin manuel ve elektronik aletleri kullanarak tasarım yapma becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve hayırsever işadamı Rahmi Baştoklu’nun katkılarıyla Atatürk Ortaokulunda açılan Sanat Evi ise, içerisinde Müzik ve Resim Atölyesini barındırıyor. Çeşitli resim malzemelerinin ve müzik enstrümanlarının bulunduğu atölyenin, öğrencilerin sanata karşı olan yeteneklerini ortaya çıkarmalarına zemin hazırlaması bekleniyor. Kaymakam Turan, Öztürk ve Baştoklu’ya da kendisi ve öğrenciler adına teşekkür ederek birer plaket takdim etti.