Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Meclis Başkanı Abdurrahman Ağaçlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Yaşar Özden, Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Akkuş, Meclis Üyesi Mithat Teker ve Genel Sekreter Filiz Tuna; Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) 75.Genel Kurulu’na katıldılar.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenen Genel Kurul, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Konuşmasında ‘Birliğimiz Ebedi, Gündemimiz Ekonomi’ temasına vurgu yapan Hisarcıklıoğlu; “Hiçbir engel aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü. Önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, 4 yılı kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz” diyerek, rekabet gücünü artıracak yapısal reformları arka arkaya hayata geçirmek gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da; “Oda ve borsalarımız kendilerini çağın yeniliklerine uydurarak, dijitalleşmeyi hızlandırarak hem verdikleri hizmetlerin kalitesini yükselttiler hem de daha derinlemesine analizler yapma imkanına kavuştular. Türk malı ifadesi artık dünyanın dört bir yanında kalitenin sembolü haline gelmişse, bu başarının altında sizlerin imzası var. Sizlerin azmi, çalışkanlığı, dirayeti ve kabiliyetiyle önümüze çıkartılan engelleri birer birer aşarak hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz. Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, gelişmesi, kalkınması ve zenginleşmesi mücadelemize katkı veren her bir kardeşime teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte; TOBB tarafından 8 kategoride düzenlenen proje yarışmasında birinci olan oda ve borsaların yöneticilerine ödüllerini verdi.