Yedi yıl boyunca hizmet verdiği Doğanhisar’dan ayrılarak Akşehir’e yerleşen Veteriner Hekim İbrahim Özden, Tarık Buğra Caddesinde açtığı Özden Veteriner Kliniğinde; evde beslenen kedi ve köpeklerin aşılanmasından kısırlaştırılmasına kadar her türlü hizmeti verirken, vatandaşlar tarafından getirilen sokak hayvanlarının tedavilerinde de her türlü kolaylığı sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Açlıklarının giderilmesi durumunda sokak köpeklerinin sorun yaratmayacağını düşünen, sokak hayvanlarının varlığının hayatın gerçeği olduğunu söyleyen İbrahim Özden; geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin iki farklı bölgesinde yaşanan hayvan katliamlarına değindi. Özden, toplum vicdanını yaralayan bu tip olayları şiddetle kınadığını, vatandaşların sokak hayvanlarına karşı daha sevecen bir tutum geliştirmesiyle bu gibi olayların önüne geçilebileceğini söyledi. “Hayatımızın bir parçası olan sokak hayvanlarıyla birlikte yaşama kültürümüzü geliştirmemiz gerekir” diyen veteriner hekim, hali hazırda bazı vatandaşların sokakta buldukları yaralı hayvanları kliniğe getirdiklerini, bu hayvanların tedavisi ve aşıları konusunda olabildiğince yardımcı olduğunu hatırlattı.

Kırsal kesimden vatandaşların çağrılarına giderek büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin ihtiyaçlarını da karşılayan Veteriner Hekim İbrahim Özden, verdiği hizmetleri;

*Danışmanlık Hizmetleri,
*Teşhis,
*Tedavi,
*Aşı,
*Suni Tohumlama,
*Ultrasonlu Gebelik Muayenesi,
*Buzağı ve kuzu maması,
*Kedi ve köpek maması,
*Kedi ve köpek Tıraş,
*Cerrahi Operasyonlar,
olarak sıralarken, “Evde beslenen kedi ve köpeklerin tıraşlarını, aşılarını, kısırlaştırma işlemlerini ve gerektiğinde de tedavilerini yapıyor, ilk aylarında özel bakıma ihtiyaç duyanlar için özel mama bulunduruyor ve her birinin ayrı ayrı kaydını tutuyoruz. Parazitlere ve hastalıklara karşı aşılanma takvimlerini takip ediyoruz. Kısa zamanda Akşehir’de bilinir hale gelmemizi sağlayan müşteri memnuniyetini sağlamak açıkçası zor olmuyor. Çünkü kliniğimize getirilen tüm hayvanlara birer canlı olarak kıymet veriyor ve onları sağlıklı kılmaktan bizler de büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

İbrahim Özden, her meslektaşı gibi kendisinin de 7 gün 24 saat ulaşılabilir olduğunun da altını çizdi.