Albümlerinde türkülere ve alt yapısında pop, rock, oda müziği ve flamenko öğelerinin kullanıldığı türkü formundaki bestelere yer veren, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu ses sanatçılarından Neşe Demir, konser vermek üzere Akşehir’e geliyor.

Akşehir Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen konser, 20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 19:00’da Akşehir Kültür Merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Türkülerin genç ve başarılı yorumcusu olarak tanınan Neşe Demir, yurt içi ve yurt dışında katıldığı birçok festival ve etkinlikle de biliniyor.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümünden Birincilikle mezun olan sanatçının, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünde aldığı eğitim sonrasında çıkardığı 4 albümü bulunuyor. Emirdağ Türküleri, Kür’ün Sesi, Güman ve Klasik Türkülerimiz-1 isimli albümlerinde seslendirdiği türküler ve türkü formundaki çalışmalarla dikkatleri çeken Neşe Demir, Kültür ve Turizm Bakanlığının yurt dışı projelerinde de solist olarak ülkemizi temsil ediyor.