Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Akşehirli öğrenciler tarafından hazırlanan ‘Bozkırın Bilgesi Cengiz Aytmatov’ programı, 16 Nisan 2019 Salı günü (yarın) Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen program, saat 10:00’da başlayacak. Programa konu olan dünyaca ünlü yazar Cengiz Aytmatov, Türk Dünyasının da önemli edebiyatçıları arasında yer alıyor. Efsane ve halk hikayelerini modern dünya ile harmanladığı eserleri 170 dile çevrilen Aytmatov’un kitapları, Türk kültür zenginliğinin tanıtımında büyük rol oynuyor.

Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü´nün bir grup üniversite öğrencisiyle başlattığı bir proje olan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları; seçilen yazarların tüm eserlerinin okunması ve irdelenmesine dayanıyor. Katılan öğrencilerde olumlu yönde gelişmelerin gözlendiği ve edebi alanda başarılı olduklarının kaydedildiği projenin yürütülmesine Milli Eğitim Bakanlığı destek veriyor.