BAL Ligi 6.Grupta mücadele eden takımımız Akşehirspor, Kırıkkale maçından aldığı 1 puanla liderliğini sürdürdü.

Derbi maçı için Akşehir Emniyet Müdürlüğü ve Konya’dan gelen takviye güçler, stat içerisinde ve çevresinde her türlü güvenlik önlemini alırken, taraftar grupları sabah saatlerinde Akşehir Belediyesi önünde toplandılar. Mehter Takımı eşliğinde stadyuma kadar yürüyen taraftarlar, saat 11:30 itibariyle stat kapısında sıra oluşturmaya başladılar. Saat 13:30’da stada alınmaya başlayan kadınlı erkekli Akşehirspor taraftarının sayısı 3 bini aşarken, stada giremeyen taraftarlar için stat dışında Led ekran kuruldu. Kırmızı Sokak Taraftar Grubu, çizgi roman karakteri Red Kit ve Daltonları konu edinilen koreografileriyle, Kırıkkalenin Daltonlar Taraftar Grubuna gönderme yaptılar.

Maçın ilk yarısında dengeli bir oyun sergileyen iki takım da çok fazla gol pozisyonu bulamazken, Kırıkkale’nin bir şutu direkten döndü. İkinci yarısı da golsüz berabere sonuçlanan maç sonrasında Akşehirspor puanını 57’ye çıkararak liderliğini devam ettirdi.

Akşehirspor’u 55 puanla Çubukspor ve 54 puanla Kırıkkale Büyük Anadoluspor takip ediyor. Takımımız, Ligin son haftasında oynayacağı Ankara DSİ maçından 1 puanla ayrılması ve Çubukspor’un son maçını kazanarak 3 puan alması durumunda bile, ikili avarajla Şampiyonluğunu ilan edecek.